Algebra

We invite all community contributors to share resources that are deemed to help students beat the GMAT. We've created individual threads to match the main topics, so please select the best fit for your content carefully.
This topic has expert replies
Newbie | Next Rank: 10 Posts
Posts: 1
Joined: 29 Sep 2021

Algebra

by Myther » Wed Sep 29, 2021 5:40 am
If Bob bought 1 apple and 2 pears for $18.6, and Jerry bought 2 apples and 1 pear for $16.8, how much does 1 apple and 1 pear cost combined?